Cesta po Holywoode

Máj 21, 2015

To, ako sme sa mali na sústredení, nám v článku priblížili Miška a Hanka:

Máme za sebou ďalšie sústredenie Pikomatu plné nových zážitkov, pohody a neočakávaných prekvapení. Spoznali sme nové miesta, nových ľudí a vybudovali si cestu za slávou. :-) Ako to na tomto sústredení vyzeralo?

Pricestovali sme do zasneženej krajiny Počúvadla, kde vládla zima. V chate nás privítali známe celebrity, ako napr. Mark Zuckerberg, Lady de Winter, Kinder Surprise... Mali sme sa zaregistrovať na Facebooku, čím sme sa pozoznamovali. Potom sme dávali LIKE na rôzne príspevky po miestnosti, čím si nás celebrity rozdelili do družiniek. S nimi sme potom plnili rôzne úlohy na izbách a mali sme ich nastylovať.  Tam sa niektorí vynašli a premenili chudákov vedúcich na nepoznanie. :-)

 

Nasledujúci deň bola nedeľa. Ráno nás čakala rozcvička a po raňajkách aj športy, ktoré sa hrali po družinkách: futbal s drepovaním a zmenou strán (kedy sa rozhodcovi zachcelo), baseball s Hellou Kitty loptičkou (kittyball) a "odkrvená" – tak sme si ju nazvali my, pretože po 15 minútach v predklone s hlavou medzi nohami sa vám zaručene odkrví celé telo – v skutočnosti to bol však čínsky futbal.
Poobede sme mali behať čo najviac kolečiek okolo lúky cez stanovištia, ktoré prepúšťali rôzny počet ľudí. Keď sme už boli poriadne vyšťavení, na chate nás čakala ďalšia hra. Po družinkách sme mali pozisťovať hviezdne maniere našich celebrít, čiže niečo, podľa čoho sa správali. Potom sme si preverili naše vedomosti vo filmovom kvíze. Ako poslední program nás čakala guľovačka. Hoci vonku bol snehu dostatok, my sme sa ohadzovali papierovými guľami vnútri. Bolo to veru zaujímavé, hlavne to upratovanie po tom.

Ďalšie dni vyzerali podobne. Namiesto prednášiek boli niekedy logické hry, alebo náboj (ktorá družinka vypočíta najviac príkladov). Poobede bývalo voľno a pohybové hry vonku. Užili sme si pri nich kopec srandy, veď kto by nerád behal po snehu a plnil na stanovištiach tie najrôznejšie úlohy? Mali sme pri nich získať pozvánku na Obrovské filmové mecheche v Hollywoode, a to tak, že sme behali za rôznymi profesionálmi ako krajčír, módny návrhár fotograf.... a učili sme sa ako správne chodiť, ako sa famózne tváriť na fotkách, ako byť očarujúco namaľovaný atď.  Predtým sme vraj zmeškali stretnutia s filmovým producentom, u ktorého sme mali dostať obsadenie v novom filme. No nakoniec nás aj tak zradil a nedal nám ho.
Vnútri sme hrali tiež zaujímavé hry, ako napr. vymýšľanie klebiet. Mali sme vymýšľať klebety na ostatných ľudí, za ne sa dostali body a keď sa dostatočne rozšírili, tak sa tie body pričítali alebo odčítali (podľa toho či bola daná klebeta dobrá alebo zlá) danému človeku. Ak niekto dosiahol istý počet bodov, dostal sa do Hall of Fame alebo Hall of Shame,a tam plnil úlohy za body pre svoju družinku. Avšak ak ste mali až príliš veľa alebo príliš málo bodov, tak ste zomreli.
Medzi večerný program patrili debaty na všelijaké témy, ktoré majú osobnejšiu a hlbšiu atmosféru ako ostatné hry, na ktorých sme mali možnosť sa zamyslieť nad rôznymi vecami. Taktiež divadielka, tentokrát si každá družinka pripravila reklamu na nejaký produkt a potom ju zahrala. Tu sa fantázií medze nekládli a pri prezentovaní sa ozývali samé výbuchy smiechu.
Okrem toho sa každý večer hrala nejaká spoločenská hra, hralo sa na gitare alebo sme sa len tak medzi sebou rozprávali. Posledný večer sme si spravili tanečný večer, kedy si každý kto chcel, mohol zatancovať Belgičák, Makarenu, či Valčík.

Poslední deň sme sa doobeda poriadne namakali. Mali sme sa dostať cez tri úrovne slávy na štvrtú, kde sme sa mali podpísať všetci účastníci na papier. V každej úrovni sme si museli zarobiť peniaze za fyzické aj rozumové úlohy, aby sme mohli postúpiť do ďalšej úrovne. Popritom však každú úroveň trebalo udržiavať (napr. každú párnu minútu muselo sedieť dvadsať účastníkov na stoličke). Keď padla úroveň 1, tak padli aj všetky vyššie a všetci účastníci sa museli vrátiť na začiatok. No nakoniec sme to zvládli. Poobede nás však oddych nečakal.Tiež sme zistili, že jedna sir Kopf (vedúci) uniesol filmovému producentovi Chorche de Pavlovi (druhému vedúcemu) jeho drahú polovičku Lady de Winter (preto nám aj nedal nakoniec tie miesta vo filme, bol veľmi zničený).
A tak sme sa vydali na Sitno zachrániť ju. Krajina žiarila bielym snehom, každý strom bol posiaty krištáľmi, ako z rozprávky. Hore na kopci sme sa nevyhli bojovke proti sir Kopfovým psom (behačka proti vedúcim) a oboznámili nás, že Lady de Winter sa nachádza v chate. Tam nás čakal zaslúžený oddych a slávnostné vyhodnotenie.

Na ďalší deň sme sa pobalili, napísali venovania a so smútkom rozlúčili....keď tu zrazu prišla správa, že sa k nám nevie dostať autobus kvôli prudkému sneženiu :) takže ostávame o deň dlhšie! Museli sme to využiť a poriadne sme sa zguľovali...Tí čo sa nechceli váľať v snehu, postavili veľké iglu.

Na ďalší deň sme sa odchodu už nevyli. Cesta na stanicu bola doslova čarovná, keďže predchádzajúci deň husto snežilo od rána až do večera. Dnes svietilo slnko a celá krajina sa ligotala v žiare bieleho snehu.

Toto a ešte veľa ďalšieho, čo sa v slovách opísať nedá, zažijete na sústredení Pikomatu. Kopu ďalších hier, zaujímavé prednášky o ktorých ste v škole, určite nepočuli, pohodovú atmosféru. Spoznáte veľa úžasných rovesníkov ako aj vedúcich a nazbierate zážitky na ktoré tak ľahko nezabudnete. Pre mňa rozhodne Pikomat znamená veľa :)

Zdieľaj naše príspevky

  • Facebook
  • Twitter

Komentáre

K tomuto príspevku nie sú žiadne komentáre.

Pridaj komentár