Liek na nesmrteľnosť, aj keď...

Január 20, 2015

Reportáž z Kockatého víkendu napísali Miška a Hanka:

 

V tomto článku sa vám pokúsim čo najlepšie priblížiť skvelý Kockatý Víkend (niečo, ako krátke sústredenie), ktorý sme zažili 10. – 12.10. 2014.V piatok sme pricestovali a zistili, že sme na medzinárodnej konferencii. Všetci sme sa predstavili a dostali sme menovky so svojou profesiou (napr. minister kontroly liečiv). Potom sme na lúke naháňali vedúcich, ktorí mali na chrbte zoznam našich profesií. Po večeri sme           v družinkách spĺňali rôzne úlohy aby sme sa lepšie spoznali. Večer si vedúci, ako skúsení vedci, vybrali, na ktorý výskum sa tento víkend zameriame – liek na nesmrteľnosť. Potom sme už mali voľno, v spoločenskej miestnosti sa hralo na gitare a spievalo, hrali sa rôzne hry alebo sme sa len tak rozprávali a užívali si večer.

 

 

Ráno nás čakala rozcvička a raňajky. Nasledovali prednášky – bolo ich niekoľko a každý si mohol vybrať, na ktorú pôjde. Po nadobudnutí nových informácií nasledovali športy. Hrali sa 3 netradičné športy po družinkách proti sebe, pri ktorých sme sa riadne spotili. Potom vedúci vypili liek na nesmrteľnosť aby ho otestovali a sľúbili ho aj nám. Tak sme si museli počkať. Nasledovalo 2. kolo prednášok a obed. Cez oddych sme si išli aj s vedúcimi zahrať futbal či frisbee. Potom sme šli na lúku, kde sme si konečne mohli namiešať liek na nesmrteľnosť. Na lúke boli štyri stanovištia, kde sme za splnené úlohy dostali peniaze, ktoré sme zbierali v družinkách. Za peniaze sme mohli kúpiť suroviny (ktoré sa mohli prenášať len v ústach) a z určitého počtu surovín sa namiešal liek na nesmrteľnosť. Lenže toto všetko sa robilo ilegálne. Preto tam behali dvaja colníci, ktorí nám mohli všetko vziať. Avšak liek na nesmrteľnosť za to stál a behali sme ako sme vládali. V chate nás čakala zaslúžená večera. I keď sa žiadnej družinke nepodarilo získať všetky ingrediencie, liek na nesmrteľnosť sme všetci dostali. Večer sme mali nezvyčajný kvíz. Rozdelili sme sa do dvojíc alebo trojíc v rámci družinky a dostali sme témy otázok. V každej izbe bol jeden vedúci, ktorý mal v 3-minútových intervaloch otázku na danú tému a my sme behali medzi izbami. Do večierky nám ešte ostal čas, a tak sme sa zabávali, ako sa dalo. :)

 

V nedeľu po raňajkách a rozcvičke nám vedúci oznámili strašnú správu. Liek na nesmrteľnosť má nežiadúce účinky! Potrebovali sme teda zachrániť tri najdôležitejšie orgány – srdce, mozog a obličky. Každý sa nachádzal v jednej miestnosti a vo 4.miestnosti sme vyvíjali protilátku. Životnosť každého orgánu bola 15 minút . Čas pre orgány sme mohli získať za splnené úlohy (boli 3 typy úloh – športové (700 drepov - 5 min), logické a týkajúce sa dediny (napr. zistiť kedy bola posledná hasičská diskotéka)). Orgánom sme však mohli aj nechtiac skrátiť životnosť - v každej miestnosti bol papier a ak sme na ňom v danom intervale neboli podpísaní všetci účastníci, stratili sme 5 minút. No a ešte boli po dedine tri papiere, na ktoré sme sa mali všetci podpísať a za to sme dostali indície na získanie protilátky. Keď sa nám to podarilo, šli sme zachrániť vedúcich, ktorých to premohlo najviac. Avšak hlavná vedúca tohto výskumu bola podozrivo v poriadku... Vtedy nám to došlo! Chcela nás ovládnuť! A tak ju dvaja vedúci chytili a zavreli do väzenia... Prežili sme!

Nasledoval obed, balenie a odchod. Na stanici sme mali ešte dve hodiny čas a tak sme si užili posledné chvíle kockatého víkendu spoločne. Do článku sa, žiaľ, nedajú zachytiť zážitky a pocity, bol by inak oveľa pútavejší ;) . No viem povedať, že je tam neuveriteľná atmosféra a úžasní ľudia, ktorých stojí za to spoznať. Tak neváhajte a nabudúce príďte! :)

Zdieľaj naše príspevky

  • Facebook
  • Twitter

Komentáre

K tomuto príspevku nie sú žiadne komentáre.

Pridaj komentár