Ako sme maľovali nový P-MAT

November 28, 2012

Možno sa už k niektorým z vás doniesli chýry, že sa P-MAT sťahuje do Petržalky na Ambroseho ulicu č 2.

Hoci nám bude za kanceláriami priamo v centre mesta smutno, nové pôsobisko ma tiež niečo do seba. Cez ulicu máme hneď športové ihrisko s basketbalovým košom, kde sa bude dať v teplejšom počasí dobre odreagovať po zaváraní mozgových závitov nad opravovaním úloh alebo vymýšľaní projektov. A super tiež je, že sme si nové kancelárie mohli upraviť ako sme chceli. Popustili sme teda trochu uzdu fantázii a chceme sa pochváliť s výsledkom.

Najprv nás čakala tvrdá makačka všetko zakryť a oblepiť

a vymaľovať všetko pekne na bielo.

V dobrej spoločnosti však všetko ide akosi ľahšie a rýchlejšie.

Možno pomohla aj pizza, ktorou som uplatila dobrovoľníkov. :)

Aby sme si rýchlejšie zvykli na nové logo, namaľovali sme ho v obrovskej mierke rovno oproti vstupnej bráne.

Potom sme riešili, čo s hlavnou miestnosťou, ktorá bude prevažne využívaná na klubové akcie a obálkovanie Pikomatu a Pikofyzu. Ja som najprv prišla s nápadom, ze by sme mohli steny pomaľovať rôznymi matematicko-fyzikálnymi motívmi. Milka ten nápad vylepšila a navrhla, že na stenu nakreslíme krajinu, ktorá bude tieto motívy rozvíjať a spájať.

Chceli sme pôvodne spraviť sieň slávy, kde by každý dobrovoľník otlačil svoju ruku na stenu a podpísal sa na ňu. Juro tento nápad mierne modifikoval.

Akrobacia na rebríku.

Chodník slávy treba samozrejme podpísať.

Tak a je to hotovo!

Teraz už len v zdraví prežiť sťahovanie a vybalovanie a budeme sa na Vás tešiť čoskoro z Ambroseho 2.

Príďte nás pozrieť.

O autorovi

Od 2012 je riaditeľkou neziskovej organizácie P-MAT. Hoci nováčik v neziskovom sektore, má veľa nápadov a nadšenia pre aktivity, ktoré rozvíjajú nadané deti a popularizáciu vedy. Cesta k P-MATu bola trocha kľukatá ale zato nemenej zaujímavá. Po vyštudovaní Fakulty Managementu UK, niekoľkých zahraničných pobytoch a zistení, že do biznisu sa jej nechce, našla v sebe vášeň pre odhaľovanie záhad ľudskej mysle a išla študovať Kognitívnu vedu na Bratislavskom matfyze. Po skončení si ako doktorandka vyskúšala učenie a zistila, že vzťah k prírodným vedám treba začať budovať už oveľa skôr než na vysokej škole. Dúfa, že raz sa bude matika, fyzika a ostatné prírodné vedy učiť tak, že každé dieťa bude mať možnosť oceniť krásu odhaľovania prírodných zákonitostí. Vo voľnom čase rada lezie po skalách, cestuje, trávi čas v prírode, lyžuje, chodí po festivaloch a organizuje TEDxBratislava, konferenciu, ktorá sa snaží šíriť myšlienky hodné šírenia.

Zdieľaj naše príspevky

  • Facebook
  • Twitter

Komentáre

K tomuto príspevku nie sú žiadne komentáre.

Pridaj komentár