Dobré veci sú mocné

August 6, 2013

Bol som požiadaný napísať dojem zo sústredka. Tí, ktorí na ňom už boli, budú len porovnávať svoj názor s mojím. Píšem to však aj pre tých, ktorí váhajú, či na sústredko pôjdu. Celé toto čo píšem je dobrovoľné.  Len ma požiadali, ale aj tak to robím. Prečo?  Sú tri možnosti, prečo robíme niečo dobrovoľne. 1, chceme sa niekomu podlizovať 2, nemáme čo robiť 3, z pocitu vďaky.

Podlizovať sa PIKOFYZu nepotrebujem a mám aj čo robiť, napr. hrať hry a aj som dosť často preč.  Teda ostáva posledná možnosť. Pocit vďaky, ktorý sa spája aj s krásnymi spomienkami a smútkom, keď to celé skončí. Keď sa vrátite z dovolenky, tak vám je trochu smutno, ale poviete si: Ale čo,však som doma, to je super.  Ale pri sústredku je to iné. Musí to byť obrovská sila, ktorá vo vás vytvorí pocit povinnosti sa nejako odvďačiť, ktorá vám ukáže úplne nový rozmer života, vďaka ktorej si získate priateľov na celý život.

Zistíte, aká zaujímavá môže byť fyzika (to sa nestáva príliš často), zistíte, akými rôznorodými spôsobmi sa dá prepojiť inteligencia a logika z fyzickou kondičkou. Prídete na to, ako vychádzať s ľuďmi, pretože obrovskú časť sústredka trávite so svojou družinkou a nie vždy sú v nej ľudia, ktorých by ste si najviac priali. Jednoducho získate toľko skúseností v rôznych smeroch, koľko získate za jeden rok v škole.  Samozrejme všetky tieto chválospevy som si mohol vymyslieť len aby som spravil reklamu PIKOFYZu a PIKOMATu, ale nezávisle sa spýtajte  ľudí, ktorí na sústredku už boli, oni budú jednohlasne zdieľať môj názor.  Na záver by som o tom ešte chcel niečo povedať.

Dobré veci (sústredko) sú mocné, nielen keď sa dejú ale aj keď sa skončia, vracajú sa nám ešte dlho v spomienkach a myšlienkach.

PS: To čo platí pre PIKOFYZ platí aj pre PIKOMAT.

MOŠKO

Zdieľaj naše príspevky

  • Facebook
  • Twitter

Komentáre

K tomuto príspevku nie sú žiadne komentáre.

Pridaj komentár