Dve akcie, ktoré si netreba nechať ujsť

Máj 15, 2012

Zážitkové učenie a inšpiratívne prednášky

Gever Tulley

Vždy ste chceli postaviť niečo veľké ako obrovskú horskú dráhu alebo most, motorku či loď? Nie je to také ťažké, stačí odhodlanie, múdra hlava a pár rúk, ktoré nie sú úplne ľavé.

Pozrite si video chlapíka, ktorý sa rozhodol dať do rúk deťom ozajstné nástroje a ako to dopadlo:
http://www.ted.com/talks/lang/sk/gever_tulley_s_tinkering_school_in_action.html

Už o pár dní budete mať jedinečnú možnosť niečo si zmajstrovať spolu s ním. Stačí ak sa učitelia so svojimi žiakmi prihlásia prostredníctvom formuláru na tejto stránke. Naša sesterská organizácia Indícia totiž zorganizovala s Geverom Tulleym zaujímavý workshop. Workshop sa uskutoční v piatok 25. mája v bratislavskom Edulabe.

TEDxBratislava

Gever sa tiež zúčastní o deň neskôr ako rečník jedinečnej multižánrovej konferencie TEDxBratislava, kde bude rozprávať o svojich skúsenostiach so školou, ktorú založil s názvom Brightworks, ktorá uplne prekopala koncepciu učenia. Téme vzdelávania sa tiež bude venovať Zdenka Homolová, ktorá tiež poňala výučbu slovenčiny tak trochu inak a darí sa jej skvele. V neposlednom rade vystúpi mladý študent Jaroslav Dodok, ktorý ukáže, že mladí ľudia môžu dokázať oveľa viac, než si myslia.

Lístky sú už vypredané, no podujatie bude dostupné online na webovskej stránke konferencie a organizuje sa tiež niekoľko živých sledovaní, napríklad v bratislavskej Cvernovke.

Máte tak možnosť sa pripojiť k iným ľudom, ktorí budú sledovať prednášky, alebo si zorganizovať vlastné živé premietanie. Potrebujete k tomu len vhodnú miestnosť, internetové pripojenie, počítač a projektor. Návod, ako na to si môžete stiahnuť tu.

Tešíme sa už 26. mája 2012!

 

O autorovi

Od 2012 je riaditeľkou neziskovej organizácie P-MAT. Hoci nováčik v neziskovom sektore, má veľa nápadov a nadšenia pre aktivity, ktoré rozvíjajú nadané deti a popularizáciu vedy. Cesta k P-MATu bola trocha kľukatá ale zato nemenej zaujímavá. Po vyštudovaní Fakulty Managementu UK, niekoľkých zahraničných pobytoch a zistení, že do biznisu sa jej nechce, našla v sebe vášeň pre odhaľovanie záhad ľudskej mysle a išla študovať Kognitívnu vedu na Bratislavskom matfyze. Po skončení si ako doktorandka vyskúšala učenie a zistila, že vzťah k prírodným vedám treba začať budovať už oveľa skôr než na vysokej škole. Dúfa, že raz sa bude matika, fyzika a ostatné prírodné vedy učiť tak, že každé dieťa bude mať možnosť oceniť krásu odhaľovania prírodných zákonitostí. Vo voľnom čase rada lezie po skalách, cestuje, trávi čas v prírode, lyžuje, chodí po festivaloch a organizuje TEDxBratislava, konferenciu, ktorá sa snaží šíriť myšlienky hodné šírenia.

Zdieľaj naše príspevky

  • Facebook
  • Twitter

Komentáre

K tomuto príspevku nie sú žiadne komentáre.

Pridaj komentár