Kto chce hýbať svetom, musí pohnúť najskôr sám sebou...

September 6, 2013

Ahoj! Volám sa Zuzka a pred niekoľkými týždňami sa skončilo moje prvé sústredenie PIKOFYZu.  Bolo to niečo bombové. Spoznala som veľa nových ľudí, s ktorými som si užila veľa zábavy a už sa neviem dočkať, kedy ich stretnem znova.

ŠvP bola v pohode. Veľká babská izba s malou nevýhodou, ktorou bolo - ak chce jedna spať, ostatné musia byť ticho. A k tomu ešte dve chlapčenské izby.

Program na sústredení bol nabitý. Témy sa menili od pirátskej lode, cez čertov, až po vykúpenie v nebi :) Ako sme sa teda dostali od pirátov k nebu? Nejako takto:

Mali sme super kapitána, ktorý nás chcel ako posádku až vtedy, ak mu ukážeme, čo vieme. Niekoľko dní sme len dreli, aby sme sa dostali na kapitánovu loď. No a potom sa naša loď potopila! Prečo? Kapitán sa rozhodol nás utopiť. My sme sa síce snažili vodu z lode odlievať a zachrániť sa, ale on nás potopil. A kde sme sa potom ocitli? No pri našom správaní - samozrejme v pekle. Mali sme pekné chvostíky a rohy - ako praví čerti (samozrejme sme si ich vyrobili sami).  Nakoniec (ako inak?!) sme sa aj my „najposlušnejší“ účastníci dostali do neba. :) Bolo to super a a ja sama by som niečo také nevymyslela.

Veľká vďaka patrí našim najúžasnejším vedúcim. Ich herecké výkony, zhovievavosť s nami a úsmevy po celých 5 dní boli príjemné. Do sýtosti sme sa s nimi porozprávali, prečítali si nejaký ten príbeh a smiali sa na výborných vtipoch. Všetci mi veľmi chýbajú a už sa teším na ďalšie megasústredko. A ak sa aj vy rozhodujete, či začať riešiť Pikofyz, nehovorte si, že to je ťažké. Ničoho v živote sa nemusíme báť, iba to musíme skúsiť a pochopiť to! Neučíme sa pre školu, ale pre život a to, čo nám dá PIKOFYZ (či P-MAT), sa nám môže v živote niekedy zísť.

Kto chce hýbať svetom, musí pohnúť najskôr sám sebou a začať sa snažiť. Veď už budúci školský rok sa začína nová séria a potom nás čaká ďalšie sústredenie! :)

ZUZKA

Zdieľaj naše príspevky

  • Facebook
  • Twitter

Komentáre

K tomuto príspevku nie sú žiadne komentáre.

Pridaj komentár